راهنمای فروش فایل

اولین گام برای فروش فایل، عضویت در سایت می باشد. برای عضویت در سایت بر روی قسمت ثبت نام که در سمت راست و بالای سایت قابل مشاهده است کلیک کنید تا به صفحه ثبت نام  هدایت شوید. پس از عضویت در سایت و وارد شدن به پنل کاربری خود با کلیک بر روی ثبت محصول جدید می توانید فایل های ارزشمند خود را برای فروش در سایت بارگذاری کنید. در بخش راهنمای پنل کاربری، تمام بخش های پنل کاربری توضیح داده شده است در این بخش تنها به توضیح بخش ثبت محصول جدید برای فروش فایل پرداخته شده است.

بخش ثبت محصول جدید شامل بخش های زیر می باشد.

۱- عنوان محصول: یک عنوان برای فایل خود انتخاب کنید. از انتخاب عنوان های کلی خودداری کنید

 • برای مثال: اگر فایل شما درباره آموزش پرورش قارچ خانگی است.
 • عنوان صحیح: دانلود فایل آموزش پرورش قارچ خانگی
 • عنوان غلط: پرورش قارچ خانگی    یا   دانلود فایل آموزش پرورش قارچ

۲- قیمت محصول(تومان): در این بخش می توانید قیمت فایل خود را مشخص کنید. قیمت هر فایل باید بر اساس ارزش آن فایل( ارزش هر فایل خود تحت تاثیر ویژگی های فایل همانند: کیفیت فایل، مدت زمان صرف شده برای تهیه فایل، تعداد صفحات فایل، وجود یا عدم وجود فایل مشابه، نوع فایل، جامعه آماری، سال تهیه فایل و … می باشد) تعیین شود.

 • مثال)فایل ترجمه مقاله: فایل ترجمه یک مقاله انگلیسی که تنها ۵ صفحه دارد، سال انتشار مقاله اصلی قدیمی و ۲۰۰۲ است، موضوع مقاله کم کاربرد است و متقاضیان آن نیزکم است(هزینه ترجمه آن توسط موسسات به صورت سفارش ۴۰۰۰۰تومان است) با فایل ترجمه یک مقاله که ۱۷ صفحه است، سال انشار آن ۲۰۱۶ است، موضوع مقاله پرکاربرد است، متقاضیان آن زیاد است(هزینه ترجمه آن توسط موسسات به صورت سفارشی ۱۵۰۰۰۰ تومان است) کاملا متفاوت خواهد بود. بنابراین نیازمند قیمت گذاری متفاوت نیز می باشد.
 • قیمت گذاری مناسب فایل تاثیر زیادی بر فروش و تکرار فروش فایل شما خواهد داشت.
 • در سایت فایل ترجمه مقالاتی وجود دارد که کمتر از ۵ هزار تومان قیمت گذاری شده است و در مقابل فایل ترجمه مقالاتی وجود دارد که ۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. که هر دو نیز به علت قیمت گذاری صحیح فروش مناسبی داشته اند.
 • برای انتشار رایگان فایل عدد صفر(۰) را در خانه مربوط به قیمت وارد کنید.

۳- تعداد صفحات:‌ در این بخش تعداد صفحات(اسلاید یا …) فایلی که قصد فروش دارید را درج نمایید.

۴- فرمت فایل: در این بخش فرمت فایلی که قصد فروش دارید را درج نمایید(برای مثال ورد، اکسل، فیلم، تصویر، پی دی اف و …).

۵- زمان تهیه فایل: در این بخش تاریخ تهیه فایلی که قصد فروش دارید را مشخص نمایید.

۶- محل تهیه فایل: در این بخش می توانید مشخص کنید که فایلی که قصد فروش دارید قبلا برای چه سازمانی(دانشگاه یا شهری) تهیه شده است.

۷- گروه:‌ در این بخش می توانید مشخص کنید که فایل شما برای چه گروه تحصیلی مناسب می باشد.

۸- زیر گروه:‌ در این بخش می توانید مشخص کنید که فایل شما برای چه رشته تحصیلی مناسب می باشد.

۹- نوع فایل: در این بخش می توانید نوع فایل خود را مشخص کنید.

۱۰- درصد بازاریاب:‌ برای افزایش فروش فایل های شما، این امکان فرآهم شده است که بازاریابان در ازای دریافت درصدی از قیمت فایل به بازاریابی و معرفی فایل های شما اقدام کنند. درصد بازاریابی توسط شما تعیین می شود.

 • میزان درصد بازاریابی با میزان تبلیغ و فروش فایل شما رابطه مستقیمی دارد. بازاریابان معمولا تمایل به معرفی و تبلیغ فایل هایی دارند که درصد بازاریابی بیشتری دارند.

۱۱- تصویر اصلی: در این بخش می توانید برای فایل خود تصویر مشخصی بارگذاری کنید. برای مثال اگر فایل شما مربوط به آموزش کدنویسی با اکسل است وارد کردن تصویری از فایل اکسل در حال کد نویسی می تواند به معرفی و فروش بهتر فایل شما کمک نماید. برای آپلود تصویر برای فایل خود بر روی بخش آپلود یا انتخاب تصویر(حداکثر ۱۰۰ کیلو بایت) کلیک نمایید. با کلیک بر روی این بخش پنجره ای باز می شود که شامل دو بخش زیر است:

الف) بارگذاری پرونده ها: از این قسمت با کلیگ بر روی قسمت گزینش پرونده ها می توانید تصویر خودتان را آپلود کنید. که با این عمل تصویر شما به بخش کتابخانه پرونده های چند رسانه ای انتقال پیدا می کند.

ب) کتابخانه پرونده های چند رسانه ای: از این قسمت می توانید از بین تصاویری که یا به صورت پیش فرض برای شما قرار داده شده است با خود شما آپلود کرده اید یکی را به عنوان تصویر فایل خود انتخاب کنید. برای این کار بر روی تصویر مورد نظر خود کلیک کرده(تصویر مورد نظر خود را انتخاب کرده) و سپس بر روی دکمه انتخاب کلیک می کنید.

۱۲- فایل اصلی: در این بخش فایل اصلی خود را که قرار است در سایت به فروش برسانید آپلود کنید(فرمت فایل اصلی باید به گونه ای باشد که خریدار بتواند از آن استفاده کند. برای مثال فرمت فایل ترجمه نمی تواند PDF باشد زیرا ممکن است خریدار بخواهد آن را ویرایش کند). سعی کنید فایل خود را به صورت فایل فشرده(Zip یا RAR) تبدیل نمایید تا حجم کمتری داشته باشد.

۱۳- توضیحات: در این بخش توضیحات مشخصی درباره محتوای فایل خود ارائه کنید. این توضیحات می تواند حاوی بخشی از متن فایل اصلی مثلا ترجمه بخش چکیده و قسمتی از مقدمه و یا چکیده فایل، فهرست مطالب فایل، لیست بخش ها و قسمت های مهم فایل باشد. در بخش توضیحات باید خریدار را مطمئن کنید که فایل خریداری شده دقیقا همان چیزی است که می خواهد. خریدار باید بداند فایلی که قصد خرید آن را دارد چیست و چه بخش هایی دارد. در صورتی که فایل شما با توضیحات ارائه شده مطابقت نداشته باشد و خریدار بعد از خرید فایل به علت عدم تطابق محتوای فایل با بخش توضیحات از خرید خود ناراضی باشد مبلغ فایل از حساب شما کسر و به خریدار باز گردانده خواهد شد.

۱۴- برچسب ها: برچسب ها همان کلمات کلیدی مرتبط با عنوان فایل شما می باشد. برای فایل خود کلمات و جملات کوتاه و مرتبط با فایل خود نوشته و با خط تیره از هم جدا کنید.

 • برای مثال) برای فایل با عنوان ” دانلود فایل آموزش پرورش قارچ خانگی” می توانید برچسب های زیر را انتخاب کنید.
 • دانلود فایل آموزش پرورش قارچ- آموزش پرورش قارچ خانگی – پرورش قارچ خانگی – روش پرورش قارچ خانگی – بهترین روش پرورش قارچ خانگی
 • در نوشتن برچسب ها، خود را به جای خریدار بگذارید و تصور کنید اگر شما در گوگل به دنبال فایل خود می گشتید از چه کلمات و جملاتی استفاده می کردید.

برچسب ها از اهیمت بالایی در دیده شدن فایل شما و در نتیجه فروش فایل شما خواهند داشت.

۱۵- فایل همراه: فایلی که در این بخش آپلود شود به صورت رایگان توسط دیگران قابل دانلود می باشد. بنابراین دقت نمایید که فایل اصلی خود را در این قسمت آپلود نکنید. در این بخش می توانید فایل هایی را که می خواهید خریدار قبل از خرید فایل اصلی دانلود و مشاهده نماید را آپلود کنید. برای مثال اگر فایل اصلی شما ترجمه یک مقاله است می توانید در این بخش فایل مقاله لاتین را آپلود نمایید تا خریدا ابتدا مقاله اصلی را مطالعه نموده و در صورتی که مطابق نیاز آن بود اقدام به خرید فایل ترجمه آن نماید. 

میزان درآمد فروشنده یا صاحب فایل به ازای هر بار فروش فایل

سهم فروشنده(صاحب فایل) از فروش فایل بستگی به قیمت و درصد بازاریابی دارد.

برای مثال اگر قیمت فایل شما ۱۰ هزار تومان باشد و سهم بازاریاب نیز توسط شما ۱۰ درصد تعیین شده باشد  به ازای هر بار فروش این فایل میزان ۶۳۰۰ تومان کیف پول شما شارژ می شود. نحوه محاسبه سهم فروشنده:

 • قیمت فایل(۱۰۰۰۰ تومان)
 • سهم سایت(۳۰۰۰ تومان)
 • سهم بازاریاب(۷۰۰ تومان)
 • سهم فروشنده(۶۳۰۰ تومان)
تسویه حساب

پس از رسیدن حساب شما به حداقل مبلغ قابل برداشت(۱۰ هزار تومان) می ­توانید از قسمت درخواست وجه در بخش کیف پول خود اقدام کنید. پس از درخواست شما سعی می شود در کمترین زمان ممکن درآمد شما به حساب بانکی شما واریز و مشخصات رسید بانکی در پنل شما ثبت گردد.

فیلم آموزش ثبت نام و ثبت محصول در سایت