ترجمه مقاله Is management still a science? By David H Freedman

ترجمه مقاله Is management still a science? By David H Freedman

تعداد صفحات: 14

فرمت فایل: Word

زمان تهیه فایل: آذر 94

محل تهیه فایل: تهران

دسته بندی:

قیمت: 40000 تومان

تعداد نمایش: 541 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۱۹ شهریور ۱۳۹۵

به روز رسانی در: ۲۹ مهر ۱۳۹۵

خرید این محصول :

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود .

40000 تومان – خرید

ترجمه مقاله Is management still a science?  By David H. Freedman

  • عکس پیوست به این محصول، صفحه اول متن انگلیسی مربوط به این ترجمه می باشد.
  • در زیر ترجمه بخشی از صفحه اول این متن انگلیسی ارائه شده است.

ترجمه مقاله آیا مدیریت هنوز یک علم است؟                   David H. Freedma

فناوری­های جدید در حال دگرگون کردن محصولات، بازارها، فرآیندهای کسب و کار و کل صنایع و تغییرات اساسی در محیط کسب و کار است. با وجود اینکه تکنولوژی بیشتر به عنوان یک عامل رقابت جلوه می­کند، ولی در کتاب­های مدیریتی، کلاس­های آموزشی اجرایی و سمینارهای آموزشی شرکت­ها بیشتر بر روی علوم “نرم” همانند رهبری، مدیریت تغییر و انگیزش کارکنان تاکید می­شود. به عبارت دیگر، هر چه بیشتر علم و تکنولوژی ماهیت کسب و کار را تغییر می­دهد، مفهوم مدیریت خودش که به نظر می­رسد یک علم باشد کمتر مفید و سودمند می­شود.

این تناقض خیلی شگفت‌آور نیست. رویکرد سنتی به مدیریت متعهد بود تا مدیرانی با توانایی تحلیل، پیش‌بینی و کنترل رفتار سازمانهای پیچیده‌ را فراهم نماید. اما بیشتر مدیران فعلی غیرقابل پیش بینی، نامطمئن و حتی غیرقابل کنترل هستند. برای مثال شرکت کامپیوتری کامپک که مدلی پویا و ناب بود می­توانست با موفقیت با شرکت بزرگ اما کند آی بی ام رقابت کند. اما این امر پیش از ورود شرکتهای مکاتبه­ای فروش و کلونی ساز Dell و Northgate بود. اکنون شروع کنندگان دیروز، شرکتهای بزرگ و کند امروز هستند، و شرکت کامپک با وظیفه دردناک خلق مجدد خودش در محیط رقابتی به شدت در حال تغییر مواجه است. در مواجه با این دنیای کسب و کار متغییر و پویا، مکانیزمهای سنتی “مدیریت علمی” به نظر می­رسد نه تنها سودمند نیستند بلکه کاملاً ضد تولید هستند.  و به نظر می­رسد که علم خودش کمتر و کمتر به نگرانی­های عملی مدیران مرتبط باشد.

تیترهای اصلی فایل ترجمه متن انگلیسی

  • علم پشتیبان مدیریت علمی
  • دسته پنجه نرم کردن با آشوب و پیچیدگی
  • به سمت یک علم مدیریتی جدید

این فایل صرفا برای استفاده خریدار اصلی آن می باشد از این رو استفاده از آن برای افراد دیگر غیر مجاز و ناقض حقوق مولفین می باشدتمام حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به تیم مشاوره مدیریت می باشد و هر گونه کپی برداری، تکثیر و باز تولید آن غیر مجاز می باشد و در صورت مشاهده پیگیرد قانونی دارد.

از این که با رعایت حقوق مولف ما را در تداوم تولید محصولات آموزشی یاری می کنید از صمیم قلب سپاسپگذاریم.

*****      *****        *****


پاسخ دهید